Skąpe i krótkie miesiączki przy PCOS

Dzień dobry Od 3 lat biorę jeanine , dr przepisał mi poniewaz mam PCOS .wypadały mi włosy, miesiączki miałam bardzo bolesne pełne skrzepów i nieregularne . Z miesiąca na miesiąc gdy zbliża się miesiączka mam straszne bóle glowy jest coraz gorzej. Robię się nieprzytomna wymiotuje , ból oczu jak by mi ktoś je wypychal z drugiej to sa 3-4 dni wyjęte z życiorysu natomiast miesiączki są coraz krótsze i skąpe . Mam 40 lat , czy to ma związek z tabletkami antykoncepcyjnymi czy też może być coś innego.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonów płciowych które wynikają z pcos.