Skąpe krwawienie po odstawieniu tabletek

Jestem bardzo ciekawa czy jest prawdopodobne, że mogę być w ciąży?
Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 2 lata, które odstawiłam dokładnie 27.03 tego roku, a 28.03 pojawiła się miesiączka, ale nie była taka jak te, które do tej pory dostawałam i trwała 4 dni. Krwawienie było znacznie mniejsze. Kilka dni temu 14.04 odczuwałam lekki ból jajników i w tym czasie kochaliśmy się z moim ukochanym bez zabezpieczenia.
Czy jest możliwe, że w tym czasie zaszłam w ciążę, ponieważ jest chyba jeszcze za wcześnie, żeby zrobić test?

Witam!

Miesiączka, którą Pani opisuje była krwawieniem z odstawienia hormonów i powinna wyglądać podobnie jak poprzednie. Jednak przyjmowanie antykoncepcji może nieco zmieniać charakter krwawień miesiączkowych i nie należy się tym przejmować.

W pierwszym miesiącu po odstawieniu antykoncepcji znacznie wzrasta płodność (wraca do normy w kolejnym cyklu). Ból w okolicy jajników mógł świadczyć o owulacji. Ponieważ współżyła Pani bez zabezpieczenia istnieje możliwość, że doszło do zapłodnienia.

Rzeczywiście to jeszcze za wcześnie na wykonanie testu ciążowego. Można go przeprowadzić 14 dni po stosunku (28.04) lub w terminie spodziewanej miesiączki (należy brać pod uwagę długość cykli przed stosowaniem antykoncepcji). Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe. Jeżeli wynik będzie negatywny, a miesiączka będzie się nadal spóźniać, warto go powtórzyć po 1-2 tygodniach.