Skąpe miesiączki przy założonej wkładce

mam pytanie mam założoną wkładkę w lutym będzie 2 lata ostatnio mam problem z miesiączką już od 3 miesięcy, ostatnio miałam miesiączkę w połowie listopada i była skąpa a póżniej pokazał się śluz z krwią teraz obecnie jeszcze nie dostałam miesiączki czasem schodzą mi opławy gęstego śluzu a n a dodatek przy stosunku mój mąż powiedział że odczuwa kłucie bardzo proszę o pomoc boję się żeby to nie była ciąża mam lat 42

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji mogło dojść do przemieszczenia wkładki. Ochrona przed ciążą może być zmniejszona. Powinna Pani niezwłocznie udać się na wizytę kontrolną do specjalisty ginekologa.