Skąpe miesiączki, wzrost wagi ciała i huśtawki nastroju a prawdopodobieństwo ciąży

niepokoi mnie fakt czy możliwe jest żebym była w ciąży mimo miesiączki? jest ona mniej więcej regularna ale krwawienie jest niewielkie. nie mam typowych objawów ciąży a byłby to 20 tydzień, jednak wzrosła mi waga i trochę powiekszył sie brzuch. miewam huśtawki nastrojów i czuję jakby pękające pęcherzyki w podbrzuszu, czasem też delikatnie pobolewa. robiłam test ciążowy 1,5 miesiąca temu i wyszedł negatywny. czy można wykluczyć ciąże? czy mogą to być objawy np zespołu policystycznych jajników?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych informacji stwierdzić czy jest Pani w ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę powtórzyć test ciążowy.