Skąpy okres. Czy tabletki mają na to wpływ?

Biorę tabletki antykoncepcyjne. Właśnie skończyłam brać czwarte opakowanie. Okres wystąpił tak jak miał, teraz w środę, ale był on dziwny. Na początku krwawienie było brązowe (gdzieś około 6h), po paru godzinach całkowicie ustało (na 3h), w nocy krwawienie wydawało się normalne, a teraz jest całkowicie znikome. Zawsze u mnie okres trwa z 5 dni i jest obfity. Tabletki zażywam regularnie, teraz miałam dużo stresów. Czy to krwawienie może być oznaką ciąży? Czy po prostu organizm się po braniu czterech opakowań przystosował do tych tabletek? Najbardziej obawiam się tej ciąży. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie pominęła Pani żadnej tabletki, nie wystąpiły wymioty lub biegunka, nie przyjmowała Pani jakichkolwiek innych leków, to ciąża jest niezwykle mało prawdopodobna.

Tabletki antykoncepcyjne są niekiedy stosowane do leczenia zbyt obfitych miesiączek, gdyż mają tendencję do zmniejszania krwawień. Nie widzę powodów do zmartwień. Krwawienie również bez tabletek może być bardziej lub mniej obfite.