Skąpy okres u 19-latki

Mam 19 lat i problem z cyklem miesiaczkowym, który wystąpił po raz pierwszy. Do tego miesiąca krwawienie było normalne. Nie mam anemii, ani większych kłopotów ze zdrowiem. Jedynie mam zaburzenia lękowe i osobowości, co nie wpływało na ilość krwawienia. Teraz mój okres jest bardzo skapy. Mam go już trzeci dzień a w ogóle nie płaci podpaski. Ani trochę. Ślad krwi jest tylko po podcieraniu i jest bardzo skąpy. Czym to może być spowodowane?

Malo danych. Czy może zaczęła Pani stosować środki antykoncepcyjne? Czy może zaczęła Pani stosować leki psychotropowe w związku z zaburzeniami lękowymi? To może mieć wpływ na cykl miesiączkowy. Skąpa miesiączka, lub jej brak oznaczać może też ciążę. Przyczyn jak Pani widzi może być dużo, a mógłbym wymieć znacznie więcej. Jeśli na powysze pytania odpowiedzi brzmią NIE, to radziłbym poczekać i poobserwować Pani cykl zanim zacznie Pani szukać przyczyn. Bo czasami tez tak bywa bez konkretnej przyczyny, a nastepnie wszystko wraca do normy