Sklejenie oczu po przebudzeniu

Odkąd pamiętam zawsze mam sklejone oczy po przebudzieniu. Może to dziwne, ale towarzyszy mi to całe życie, przez co myślałam, że to normalne i każdy tak ma. Okazuje się jednak, że nie. Ponadto mam problemy z gradówkami i zapalenie brzegów powiek. Czy to jest ze sobą związane? Jak mogę temu zaradzić? Dodam, że od jakiegoś czasu przemywam powieki szamponem i płynem blephasol ale nie przyniosło to poprawy.

Witam.
Zapalenie brzegów powiek często współistniej z gradówkami bądź jęczmieniami .
Oczywiście proponuję stosować higienę brzegów powiek oraz skonsultować się z okulistą.
Pozdrawiam