Skleroterapia na pajączki

Skleroterapia - jesli mam niewielkie pajaczki - jaka jest srednia cena zabiegu i ile razy trzeba go wykonac. Pajaczki znikaja zaraz, czy po jakims czasie. Czytałam jeszcze o siniakch które występują po zabiegu - po jakim czasie znikają

Witam Panią
Zabieg jest skuteczny ,jego efekt widać już w trakcie wykonywania ale w pełni rozwija się po okresie rekonwalescencji.Okres rekonwalescencji trwa do 4 tyg, należy nosić opatrunek lub pończochę uciskową.Zasinienia znikają po ok 2-3 tygodniach.Ceny zależą od ośrodka w Łodzi to ok 200zł za amp preparatu.
Łączę wyrazy szacunku
M Kardas

Witam ceny zabiegu uzależnione są od ilości użytych ampułek preparatu .Cena 1 ampułki to około 200zł. Dopiero na konsultacji można ustalić ile preparatu zostanie zużyte. po zabiegu należy nosić specjalne uciskowe rajstopy przez okres 2 tygodni. Czasem wystarczy 1 zabieg, czasem należy wykonać 2 - ocenia sie to na konsultacji.Siniaki goją się do około 4 tygodni, a czasem mogą utrzymywać się chwilę dłużej.

Witam, w czasie konsultacji flebolog powinien ocenić, czy może zastosować skleroterapię pianową. Podanie jedynie płynnego sklerosantu wymaga dużo więcej ampułek niż w przypadku spienionego i jest dużo mniej opłacalne dla pacjentki.
Pozdrawiam serdecznie, Łukasz Szczygieł, spec. angiolog

Witam raz jeszcze, moim zdaniem drobne siniaki są zwykle nieuniknione, na okolice w których wystąpiły można stosować preparat z arniki, np. Arnigel.
Pozdrawiam serdecznie, Łukasz Szczygieł, spec. angiolog

Witam
Skleroterapia jest jedną z najlepszych metod usuwania poszerzonych żył i pajączków. Przed zabiegiem zawsze należy wykonać badanie usg-Doppler, aby ocenić stopień niewydolności żył oraz zaplanować leczenie. W naszej klinice koszt zabiegu na jedną nogę to 400 zł. Wykorzystujemy do tego najczęściej od 2 do 4 ampułek leku. Po zabiegu bywa, ze w miejscu zanikających żył pojawiają się przebarwienia. Mogą one utrzymywać się od 6 do 12 m-cy. Około 10% może pozostać na stałe.