Skok temperatury. Owulacja?

Witam, miesiączkę dostałam 3 czerwca i trwała 8 dni czyli do 11 czerwca. Od tego czasu mierzę temperaturę w pochwie. Ostatnie 2 cykle były regularne (ok. 30-31dni). Od 1dc do 8dc nie mierzyłam temperatury ze względu na miesiączkę, pierwszego pomiaru dokonałam 11.06 wynosił 36,34 stopnie. Od 19.06 do 21.06 nie było mnie w domu i zapomniałam zabrać ze sobą termometru w te dni nie była mierzona temperatura, dnia 18.06 (1 dzień przed wyjazdem) temperatura wynosiła 36.95 stopni, wcześniej od 11.06-17.06 temperatura wahała się od 36,3-36,5 stopni. Czy ten skok to mogła być już owulacja?

Śluz był szklisty, rozciągliwy, jeszcze do tej pory taki jest, może już w coraz mniejszym stopniu taki, ale jeszcze jest trochę rozciągliwy. Jedynym objawem, który mnie niepokoi to ten, że po powrocie 21.06 zmierzyłam temperaturę i wynosiła 36.37 stopni. Nie wiem jakie były 2 temperatury po skoku. 03-10.06 - okres 11.06-17.06 - temperatura waha się od 36.3 do 36.5 18.06 - 36,95 19.06 - brak 20.06 - brak 21.06 - 36,37 22.06 - 36,48 23.06 - 36,16 24.06 - 36,26 25.06 - 36,41 (tego pomiaru dokonałam o godzinie 6 rano, później zasnęłam i obudziłam się o godzinie 7.15 i zmierzyłam 2 raz, temperatura wynosiła już 36,72).

Czy skok 16dc (36,95 stopni) oznaczał owulację, czy pomimo tego skoku owulacji mogło jeszcze nie być??

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wyniki Pani pomiarów temperatury byłyby miarodajne, gdyby wyższa temperatura utrzymała się po skoku. Po owulacji powinna bowiem nastąpić faza temperatur wyższych, trwająca aż do miesiączki. Wtedy możemy rozpoznać moment owulacji. Być może nie mierzyła Pani temperatury wystarczająco dokładnie, zawsze w tym samym miejscu (np. pod językiem po tej samej stronie) i o tej samej porze? Radzę kontynuować pomiary w kolejnych cyklach, ale póki co, w Pani przypadku należy trzymać się przede wszystkim obserwacji śluzu - bardziej przejrzysty i obfity stał się on z całą pewnością właśnie w okresie okołoowulacyjnym.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w dalszej obserwacji cyklu!