Skok tętna w sytuacjach stresowych przed badaniami

Niedługo będę miał EKG do służby mundurowej. Normalnie w ciągu dnia, moje tętno wacha się w przedziale 70-80. Zwykle jeśli siedzę przed komputerem to 74. Jedynym mankamentem jest to, że denerwuje się zawsze przed takimi badaniami i tętno skacze do około 110. Wiem, że z tego powodu mogą mnie ulać. Czy jeżeli tylko przed takim badaniem zażył bym tabletkę na obniżenie tętna, to możliwe jest wykrycie tego później na badaniu EKG, jeśli jest to już taki bardziej zaawansowany aparat?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jeżeli myśli Pan o lekach z grupy tzw. beta-blokerów to nie powodują one innych zmian w zapisie EKG niż zmniejszenie częstości pracy serca.