Skoki tętna podczas wysiłku fizycznego

O czym świadczy skaczące tętno podczas wysiłku fizycznego? Gdy tylko zwiększę wysiłek aby ćwiczyć na poziomie 80% tętna max tętno skacze mi do prawie 200. Mam 23lata. Ćwiczę od pół roku. Taka sytuacja była na orbitreku gdzie mogę zmierzyć tętno.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Tętno 200/min w Pana przypadku jest tętnem maksymalnym. Proponuję obniżyć obciążenie wysiłku. Jeśli oprócz zwiększenia tętna pojawią się dodatkowe objawy (duszność, niemiarowa praca serca itd.) - należy skonsultować się z kardiologiem.