Skolioza prawowypukła a skolioza prawostronna
Mam pytanie czy skolioza prawowypukła ( mam tak w opisie RTG) jest tym samym co skolioza prawostronna? Czy jest to jednak na odwrót , że skolioza prawowypukła jest skoliozą lewostronną?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Skolioza prawowypukła oznacza boczne skrzywienie kręgosłupa po stronie prawej. Są to pojęcia używane zamiennie.