Skóra głowy: pieczenie, przetłuszczanie się włosów i ból cebulek

Witam. Mam na imię Kamil i skończone 24 lata. Mam długie włosy i od pół roku mam problem, gdyż mam ostry, piekący ból skóry, bądź cebulek włosów na czubku głowy i w tym miejscu włosy są słabe, cienkie i wypadają. Druga sprawa: moje włosy mocno się przetłuszczają. Myję je raz dziennie szamponem wzmacniającym i ból ustępuje na pół dnia, a potem od początku. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc i jakieś wskazówki, co to może być i jak sobie z tym poradzić, bo to jest strasznie męczące. Czy ścięcie włosów pomoże? Chociaż wolałbym je zostawić.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisane objawy niestety mogą wskazywać na chorobę i prawdopodobnie wymagają leczenia. Proszę objawów nie bagatelizować, tym bardziej, że pół roku to na prawdę długi okres czasu. Konieczna jest wizyta u dermatologa, jeżeli będą długie terminy oczekiwania proszę skorzytać z pomocy lekarza rodzinnego.
Powodem może być również uczulenie, na przykład na stosowany szampon czy środki do stylizacji włosów. Proszę zwrócić szczególną uwagę kiedy objawy się nasilają.
Jeżeli przyjmuje Pan leki, nawet dostępne bez recepty, proszę uważnie przeczytać dołączoną ulotkę.
Obcięcie włosów raczej nie pomoże, konieczne jest wyjaśnienie przyczyny dolegliwości.

Pozdrawiam.