Skorzystanie z banku nasienia a reakcja rodziny partnera

Jesli mieszkam w konkubinacie z swoim chlopakiem u mej mamy ja choruje na schisofrenie hebefreniczna ale pracuje a partner jest uposledzony umyslowo.myslalam aby zaplodnic sie z banku nasienia jesli rodzina partnera nie akceptuje mnie i nawet nie zgodziliby sie na slub to jakby zareagowali ze z banku nasienia zrobilam se dziecko?

Aleksander Ropielewski

Niestety nie znam dokładnych relacji miedzy Panią i rodziną konkubenta, dlatego nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi. Proszę spróbować o tym porozmawiać z Pani chłopakiem i jego rodzicami.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Warto uporządkować swoje sprawy prawne i relacyjne z rodziną partnera zanim zdecydują się Państwo na powiększenie rodziny. Nie tylko w kontekście wsparcia w opiece nad dzieckiem, ale także poczucia akceptacji bezpieczeństwa, które bardzo ułatwia bycie młodym rodzicem. Konieczne jest także, by umożliwił ciążę stan Pani zdrowia (czyli by był to okres remisji choroby). Szczególnie, ze w trakcie ciąży zwykle odstawia się leki. Warto także zastanowić się, czemu chce Pani skorzystać z banku nasienia? Jeśli ma Pani partnera, czego się Pani obawia w kontekście jego bycia ojcem? Zachęcam do spotkania z psychologiem, psychoterapeutą i omówienia tych kwestii, szczególnie, że z tego, co Pani opisuje, problemów jest więcej niż tylko brak akceptacji na korzystanie z banku nasienia. Specjalista pomoże się odnaleźć w tej sytuacji, pomoże radzić sobie z chorobą podstawową (schizofrenia), wesprze w budowaniu relacji pomiędzy Panią a rodziną partnera, nauczy jasno komunikować swoje potrzeby i oczekiwania, a także stawiać granice. W trakcie terapii zacznie Pani lepiej rozumieć siebie i podejmować decyzje, które będą służyły Pani i Pani relacjom.