Skracanie szyjki macicy w 10 tygodniu ciąży

Dziś dowiedziałam się ze skraca mi sie szyjka macicy . Jestem w 19 tygodniu. Lekarz zalecił mi duphaston 3x dziennie oraz magnez 3x dziennie. Mam tez ograniczyc chodzenie ale jest to nie mozliwe gdyz chodze do szkoły i codziennie musze przejsc około 1 km aby do niej dojsc i do godziny 16 cały czas chodzic po schodach , z klasy do klasy itd.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Niestety musi Pani ograniczyć chodzenie gdyż nieprzestrzeganie tego może doprowadzić do dalszego skracania się szyjki macicy. Pozdrawiam