Skręcenie kolana z zablokowaniem stawu

Witam, Otrzymałam wyniki rezonansu kolana. Miałam skręcenie kolana z zablokowaniem stawu. Wyniki są następujące. W rogu tylnym łąkotki bocznej podtorebkowe ognisko podwyższonego sygnału, o wym ok.3mm-zmiany zwyrodnieniowe II stopnia, mniej prawdopodobne pęknięcie. Łąkątka przyśrodkowa bez zmian zwyrodnieniowych o pourazowych. Ilość płynu w jamie stawowej zwiększona. Co to wszystko oznacza? Proszę o odpowiedź

Szanowna Pani, wszystko wskazuje na to, że w trakcie urazu polagającego na skręceniu Pani stawu kolanowego doszło do uszkodzenia łakotki. Pomimo tego,że w rezonansie ma Pani opisane w zakresie łakotki zmiany zwyrodnieniowe to pourazowy blok kolana (o którym wspomina Pani w wywiadzie) świadczy z kolei o uszkodzeniu mechanicznym łąkotki - prawdopodobnie bocznej. Jeżeli nadal utrzymują się bóle, ograniczenia ruchomości tego stawu i/lub powtarzają się bloki należałoby Panią zakwalifikowac do artroskopii stawu kolanowego. Oczywiście decyzja powinna zapaść po klinicznym badaniu kontrolnym (przeprowadzonym przez ortopedę) skonfrontowanym z wynikiem rezonansu magnetycznego oraz Pani dotychczasowym wywiadem. Z mojego doświadczenia, jeśli występuje u Pani któryś z wymienionych przeze mnie powyżej objawów, powinna się Pani raczej nastawić na leczenie operacyjne. Pozdrawiam