Skrócenie 7-dniowej przerwy - co z miesiączką?

Witam. Czy istnieje możliwość skrócenia przerwy między kolejnymi opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych tak, aby skrócić miesiączkę? Przerwę zaczęłam wczoraj (poniedziałek) i w czwartek spodziewam się miesiączki. Czy mogę wziąć kolejną pigułkę w środę, aby uniknąć krwawienia? Czy jeżeli krwawienie jednak wystąpi, to jest możliwość jego skrócenia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani skrócić okres przerwy w zażywaniu tabletek, należy jedynie go nie wydłużać. Plamienie raczej wystąpi, a jego intensywność, pomimo wcześniejszego rozpoczęcia kolejnego blistra nie muszą być wcale mniejsze. W czasie przerwy w braniu tabletek złuszcza się endometrium w macicy, które narasta podczas barania aktywnych tabletek. Jeżeli proces jego złuszczania się rozpocznie, to nawet podwyższenie stężenia hormonów przez rozpoczęcie kolejnego blistra może go nie zahamować.

Pozdrawiam serdecznie!