Skrócenie blistra po pomyłce w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne kilka miesięcy. Mój problem polega na tym, że wczoraj (w niedziele) wzięłam normalnie tabletkę o stałej porze, tylko że nie popatrzyłam na Dzień tygodnia i zamiast wziąć tą z napisem 'Nd' to wzięłam tą z nadpisem 'Pn'. Kiedy wstałam dzisiaj (poniedziałek) około godziny 7 to popatrzyłam jeszcze raz na blister i przestraszyłam się że pominęłam tabletkę dlatego zażyłam kolejną. W konsekwencji powinnam mieć 3 pigułki a mam dwie. Co mam zrobić?proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Jeżeli tylko w rzeczywistości nie pominęła Pani żadnej tabletki a nawet przyjęła jedną więcej ciąża Pani nie grozi. W tej sytuacji cykl skróci się o jeden dzień, jednak nie ma to wpływu na skuteczność leku.