Skrócenie przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych a preejakulat i ryzyko ciąży

Witam. Mam pytan kilka. a mianowicie. pierwsza tabletke antykoncepcyjna wzielam po skroconej o 1 dzien przerwie ok godziny 7. druga ok godziny 16 3,4,5,6,7 o godzinie 6:30 dziś (po 7 tablece) do pochwy mogła zostać wprowadzona znikoma ilość nasienia.. moje pytanie brzmi: Czy jestem chroniona? czy przez tą sytuację mogło dojść do zapłodnienia? powtarzam że znikoma ilość. Prosze o dokładne wytlumaczenie ekspertów. Wierzę, że mi pomożecie. Miłego dnia.
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Skrócenie przerwy pomiędzy opakowaniami o jeden dzień nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Jeżeli przyjeła Pani tabletki w każdym dniu po jednej, a różnice w godzinie przyjmowania nie były większe niż 12 godzin to ochrona antykoncepcyjna nie została zachwiana. Tak więc w tej sytuacji była pani chroniona przed ciążą.

Witam serdecznie.
Po pierwsze - dopuszczone jest skracanie okresu przerwy pomiędzy kolejnymi blistrami, które nie powoduje zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej. Groźne może być natomiast jej wydłużenie.
Po drugie - producenci preparatów dopuszczają 12-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletek, podczas którego ochrona antykoncepcyjna jest zachowana, a w Pani przypadku jak rozumiem miało miejsce opóźnienie 9-godzinne, nie ma więc powodów do niepokoju.
Pozostałe tabletki proszę przyjmować o zwykłej porze - około 6.30.