Skrócenie przerwy pomiędzy tabletkami antykoncepcyjnymi a skuteczność

Mam pewien problem.mianowicie; biorę tabletki microgynon21.miedzy pierwszym a drugim opakowaniem skrocilam przerwę o jeden dzień. Wszystkie tabletki brałam regularnie, poza drugą tabletką z blistra. zażyłam ją z9 godzinnym opóźnieniem. Pytanie brzmi: Czy pomimo skroconej przerwy oraz opoznieniu w przyjęciu drugiej tabletki byłam zabezpieczona w dniu kiedy przyjęłam 4,7,11,12 tabletkę? Akurat w te dni do pochwy na palcu mogła zostać przeniesiona znikoma ilość nasienia.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią sytuacje, tj, zarówno skrócenie przerwy jak i 9 godzinne opóźnienie nie mają wpływu na skuteczność antykoncepcji. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.