Skrócenie szyjki macicy i zalecenia leżenia

Witam.moja żona jest w ciazy i ma skrocona szyjke macicy(dzidZius napiera),kazali jej lezec.chce wiedziec czy moze np. siedzieć przez 15 minut przy komputerze lub stac przez 10 minut.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pana żona powinna leżeć ile tylko jest to możliwe. Oczywiście nie ma przeciwwskazań by wstawała do toalety czy też łazienki. Siedzenie przy komputerze nie jest jednak wskazane.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety, przy skróconej szyjce macicy i zaleceniu leżenia wskazany jest reżim łóżkowy i wstawanie wyłącznie do toalety. Jest to stan zagrożenia ciąży.