Skróciłam poprzednie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych - czy następne opakowanie będzie skuteczne?

Biorę tabletki antykoncepcyjne już 4. miesiąc, zawsze regularnie. Ostatnio, żeby przyspieszyć miesiączkę wzięłam niecałe opakowanie i zrobiłam 7dniową przerwę, po niej wzięłam nowe opakowanie tabletek (tych samych)i na razie wzięłam 4 tabletki z nowego opakowania. W tym dniu co brałam 4. tabletkę współżyłam z wytryskiem do środka. Czy jest możliwe zagrożenie ciążą?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli oprócz skrócenia poprzedniego cyklu przyjmowała Pani tabletki regularnie, to nie ma szans na zapłodnienia. Na przyszłość radziłabym jednak nie skracać czasu przyjmowania tabletek bez porozumienia z lekarzem, bo jak się domyślam, do takiej konsultacji nie doszło. Jeżeli termin miesiączki Pani z jakiegoś powodu nie będzie odpowiadał zdecydowanie zalecałabym nie wykonywanie 7dniowej przerwy, tylko bezpośrednio rozpoczęcie nowego blistra. Takie postępowanie będzie miało znacznie mniejsze konsekwencje dla stanu Pani gospodarki hormonalnej.

Pozdrawiam