Skrócona szyjka macicy i kłucie w pochwie w 23. tygodniu ciąży

witam kończe 23 tydzień będę mieć córcię i waży 482 gramy? a pozatym od paru dni mnie kłuje w pochwie lekarz mówiła że tak może być, szyjke miałam miesiąc temu 4,1cm na prywatnej wizycie a teraz byłam na nfz i ma 3,82 cm to około 2-3 mm się skróciła czy inna aparatura mogła i inny wymiar pokazać, ponadto lekarz mówi że główka przoduje czy to normalne na tym etapie ciąży. Do 21 tygodnia brałam duphaston na podtrzymanie a obecnie biorę same witaminy omegamed forte optima i 1 x magnez chela mag b6

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Opisana różnica w długości szyjki macicy może być wynikiem błędu pomiaru. Ponieważ może być to także prawdziwe skrócenie, sugeruję kontrolną ocenę specjalisty ginekologa za jakiś czas. 2. Do 30 tygodnia ciąży dziecko ułożone jest w macicy dowolnie - nie ma zatem powodów do niepokoju. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.