Skrzep krwi oraz polip endocervikalny z kanału szyjki macicy

Witam, proszę o pomoc. Otóż w otrzymanym wyniku badania anatomapatologicznego w rozpoznaniu napisane jest: "w badanym materiale resztek po poronieniu skrzep krwi oraz polip endocervikalny z kanału szyjki macicy". Jak mam to rozumieć? polip został usunięty podczas łyżeczkowania?

Patomorfolog opisuje tkanki, które otrzymał od klinicysty. Jeżeli więc w raporcie anatomopatologicznym napisano polip endocervikalny, to należy przez to rozumieć, że polip został usunięty. Z takiego stwierdzenia dowiadujemy się także, że był to łagodny, polip, bez rozrostów, dysplazji ani nowotworu złośliwego, gdyż w przeciwnym przypadku byłoby to napisane w raporcie patologa.