Skrzepy i krwawienie po zastosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od 11 dni zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, przez pierwsze dni okres miałam bardzo skąpy a od trzech dni krwawienie nasiliło się a dzisiaj zauważyłam skrzepy. Nie wiem czy to normalne. Czy to jest reakcja organizmu na hormony? Dodam ze 3 miesiące temu urodzilam dziecko

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Krwawienia/plamienia śródcykliczne to najczęstsze objawy niepożądane, które występują podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Jeśli objawy będą się utrzymywać, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.