Skrzepy po urodzeniu dziecka

Witam! Mam pewien problem. 3 miesiące temu urodziłam swoje pierwsze dziecko. 5 dni po skończeniu połogu dostałam miesiączkę. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, ale niestety nie wraz z dniem pierwszej miesiączki, tylko wcześniej. Po skończeniu tabletek dostałam po dniu okres i nie jest aż tak obfity, ale mam okropne skrzepy wielkości kciuka. Jaka może być tego przyczyna? Powinnam się martwić, czy to może normalne po porodzie? Pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Zmiana charakteru miesiączki może być związana zarówno z niedawno przebytą ciążą jak i stosowanego preparatu. W Pani organizmie dochodziło ostatnio do wielu zmian hormonalnych, które mogą powodować podobne objawy. Jeżeli nie odczuwa przy tym innych dolegliwości, wydaje się że nie ma powodu do obaw. Miesiączka powinna uregulować się w przeciągu kolejnych 3 miesięcy.
Pozdrawiam