Skrzepy podczas miesiączki - czy są powody do niepokoju?

Mam 13 lat. Gdy dostałam pierwszej miesiączki, trwała ona 1,5 dnia. Po trzech miesiącach dostałam znowu. Moja miesiączka wtedy trwała ponad dwa tygodnie. I miałam skrzepy krwi. Teraz po miesiącu dostałam znowu i też mam skrzepy. Co mi jest?!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
obfite i długo trwające miesiączki mają najprawdopodobniej związek z zaburzeniami hormonalnymi. Mogą one doprowadzić do znacznej utraty krwi, a co za tym idzie - do niedokrwistości.
Należy zgłosić się do poradni ginekologicznej. Ze względu na wiek podczas wizyty konieczna jest obecność jednego z rodziców.
Pozdrawiam