Skrzepy podczas miesiączki po leczonej nadżerce- czy jest powód do niepokoju?

Witam.
Mam takie pytanie jestem po wypalance nadżerki minęły już dwa miesiące po usunięciu w tej chwili lecą mi niewielki skrzepy i pobolewa mnie brzuch i plecy w dole w dodatku biorę tabletki antykoncepcyjne nazywają się h**** dopiero od niedawna.
Czy to może być przyczyna tabletek, czy czegoś innego i czy powinnam się z tym zgłosić do ginekologa?
Proszę o odpowiedź, z góry bardzo dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Bardzo często przy początkowych opakowaniach tabletek antykoncepcyjnych występują dodatkowe plamienia śródcykliczne. Jest to sprawa normalna i nie powinna budzić powodów do niepokoju. nie można wykluczyć innej przyczyny plamień takich jak nadżerki, zaburzenia hormonalne, czy polipy.
Skrzepy podczas krwawienia miesięcznego można uznać za fizjologiczne. Jeśli krwawienie nie ustąpi w terminie, bądź ulegnie niepokojącemu nasileniu należy udać się na wizytę do lekarza specjalisty ginekologa w celu postawienia właściwej diagnozy.