Skrzepy w 6 tygodniu ciąży. Czy ja poroniłam?

Witam Was!
Parę dni krwawiłam wraz ze skrzepami... Bolały mnie piersi i w ogóle samopoczucie złe i dokuczały mi silne skurcze w podbrzuszu.

Wczoraj byłam na zakupach, gdy wróciłam, poleciał mi kawałek (1,5 cm), nie wiem – mięsa. Twardawy, jakby rączki po bokach ledwo widoczne, takie gumowe... i na środku tego kawałka ciągnęła się jakby pępowina?

Po tym dostałam gorączki, około 40 stopni i na drugi dzień biegunkę, piersi już mnie nie bolą. Podbrzusze też już nie boli, tylko leciutko pobolewa. Nie krwawię tylko jak robię siusiu, to troszkę krwi jest.
Bardzo proszę o pomoc, jeśli ktoś tak miał, czy to było poronienie? Dodam, że jestem 6 tyg. ciąży. Wizyta pojutrze...
Pozdrawiam

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najprawdopodobniej Pani poroniła. Powinna się Pani udać na ginekologiczną izbę przyjęć do szpitala, nie czekając na wizytę. Na tym etapie ciąży nie powinna jednak widzieć Pani „rączek” płodu ani pępowiny. Najpewniej zaobserwowała Pani skrzep krwi.
Na tym etapie ciąży poronienia są bardzo częste, zależą one zwykle od czynników czysto losowych i nie mamy na nie wpływu.
Proszę się nie zadręczać. Mam nadzieję, że wszystko się skończy dobrze i szybko wróci Pani do pełni zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie!