Skrzepy w krwi miesięcznej

Witam, Chciałam zapytać o co chodzi ze skrzepami w krwi miesiączkowej. Dlaczego pojawiają się podczas okresu, i czy pomimo tego że się je ma to można być w ciąży, bez względu na to ile trwa okres czy 3 dni czy np 6? Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Krew miesięczna wypływa pewien czas - z macicy przez pochwę aż do ujścia - w tym czasie może dojść do jej częściowego krzepnięcia. Nie jest to patologia.
Ciążę można wykluczyć tylko i wyłącznie poprzez wykonanie testu ciążowego