Skrzywione małe palce u obu rąk

u obu rak mam krzywe oba małe palce nie moge ich wyprostowac wyglada to tak jak by kosci zle sie zrosły .po kilku wizytach u lekarzy powiedziano mi ze to dziedziczne i nie da sie ich naprostowac albo zeby je masowac .probowałam ale po kilku dniach zniecheciło mnie to. Prosze o pomoc nie chce miec takich palcow wstydze sie ich. Dodam ze nie miałam w przeszłosci zadnych kontuzji zwiazanych z palcami typu wybicia ,złamania.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Kształt dłoni i palców jest cechą wrodzoną.
Warto po prostu zaakceptować swoje ciało. Nie wykonuje się operacji mających na celu zmianę kształtu palców dłoni, gdyż ryzyko uszkodzenia nerwów jest na tyle duże, że przewyższa potencjalne korzyści estetyczne zabiegu.