Skupiska hepatocytów wykazujących drobnych wakuol

Witam.W badaniach labolatoryjnych wykryto u mnie poziomy cholesterolu:762,trójglicerydów:5012,ggtp,alat,aspat,bilirubina,morfologia-w normie.Badaniem usg wykryto:zmiana hypoechodeniczna prawego płata wątroby(5/8) o wielkości 52x31mm pojedyńcza.W badaniu tk z kontrastem:słabo uwidaczniająca się zmiana z blizną centralną??Bacc:Skupiska monomorf. hepatocytów wykazujących niekiedy obecn. drobnych wakuol w cytopl., miernie nasil. zastój żółci.Brak nabł. przew. żółciowych.Wn:zmiana łag.Co to może być?

Witam. Zmiana ma charakter łagodny wg opisu patomorfologa, więc na początek dobra informacja. Natomiast jeśli chodzi o poziom cholesterolu i trójglicerydów sytuacja nie przedstawia się dobrze. Wszystko wskazuje na to że cierpi Pan na uwarunkowaną genetycznie hiperholesterolemię która wymaga bardzo intensywnego leczenia pod kontrolą specjalisty gastroenterologa i kardiologa.