Skurcz i wykrzywianie palca serdecznego

Witam, mam pytanie zanim udam się do lekarza. Wczoraj jadąc samochodem nagle dostałem skurczu palca serdecznego w prawej dłoni i podczas skurczu wykrzywiał się w lewą stronę zachodząc na palec wskazujący. Po kilku minutach wszystko wróciło do normy. Zdarzyło się to kilka razy jeszcze w dniu wczorajszym. Dziś wszystko jest ok ale chciałbym się dowiedzieć o prawdopodobną przyczynę.. Czy mam się czego obawiać?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Spośród wielu potencjalnych przyczyn, w pierwszej kolejności należy podejrzewać zaburzenia elektrolitowe. Diagnostyka jak zawsze powinna i w tym wypadku opierać się na wywiadzie lekarskim-podczas rozmowy może okazać się że inna przyczyna jest bardziej prawdopodobna- oraz badaniu fizykalnym. Na ich podstawie zaleci badania dodatkowe-w przypadku utrzymania podejrzenia zaburzeń elektrolitowych wskazane będzie oznaczenie ich stężeń we krwi-sodu, potasu, wapnia, magnezu. Najczęściej takie objawy występują w przypadku obniżonego stężenia wapnia, a także potasu i magnezu.
Pozdrawiam