Skurcz łydki - co robić?

Witam. Mam taki problem. 2 dni temu miałam w nocy skurcz w łydce. Rano nie wiem co się stało, ale nie mogę wygiąć stopy i palców do góry. Nie wiem czy to jest problem neurologiczny czy to mi samo przejdzie. Jak mogę wyleczyć się sama? Jeśli można proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Szkoda, że nie podała Pani informacji o wieku, stanie zdrowia i stosowanych lekach. Jeśli jest Pani młodą osobą to najczęstszą przyczyną takich dolegliwości są zaburzenia elektrolitowe (zbyt niski poziom potasu i magnezu). Można go uzupełnić sztucznymi preparatami, bądź zwiększając spożycie bananów, orzechów i gorzkiej czekolady, zaś ograniczyć kawę, herbatę i alkohol. Przyczynę neurologiczną należy rozpatrywać, jeśli cierpi Pani na cukrzycę.