Skurcze i napięty brzuch w 28 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 28 tygodniu ciąży, od ok 3 tygodni czasami odczuwam skurcze i uczucie napiętego twardego brzucha. Długość szyjki wynosi 36 mm. Dziś lekarz przepisal mi luteine dopochwowo nie mówiąc z jakiego powodu mam ją brać. Stwierdził też u mnie poważną anemię i przepisał żelazo. Czy moja ciąża może być zagrożona?Na co jest ta luteina w moim przypadku?

Skurcze i napięcie brzucha w 28 tygodniu ciąży mogą sugerować wzmożoną aktywność skurczową macicy, co jest jednym z objawów porodu przedwczesnego zagrażającego. dlatego też Pani lekarz przepisał luteinę dopochwowo.