Skurcze mięśni a torbiel w płacie tarczycy

Czy może być jakaś współzależność (jeśli tak, to jaka) pomiędzy skurczami mięśni łydki i ręki oraz torbielą w płacie tarczycy? Dodam, że wszystkie powyższe problemy występują tylko z prawej strony ciała. (USG tarczycy wykazało 2cm torbiel z niewielką treścią litą, TSH, ST3 i ST4 - w normie, zaś skurcze mięśni ustępują, gdy przyjmuję asparaginian forte lub piję herbatę ze skrzypu). Będę bardzo wdzięczna za poważną odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Torbiel tarczycy nie powinna mieć żadnego wpływu na problemu ze skurczami mięśni. Zalecam kontrolę torbieli za pomocą USG tarczycy oraz ewentualnej oceny jej charakteru za pomocą biopsji cienko-igłowej. Skurczę mogą mieć związek z przyjmowanymi lekami, zalecam ewentualne odstawienie i regularną kontrolę i obserwację. W razie utrzymywania się dolegliwości proszę o kontakt z lekarzem rodzinnym.