Skurcze w 10 tygodniu ciąży

Witam!
Jestem w 10 tygodniu ciąży. Sporadycznie miewam - nie wiem czy to dobrze nazwę - skurcze z jednej lub z drugiej strony brzucha. Skurcze te występują w okolicy jajników. Czasami są one takie silne, że nie mogę się poruszyć, lecz dość szybko przechodzi. Nie są one częste aczkolwiek martwi mnie to.

W przyszłym tygodniu idę na kontrolną wizytę do lekarza, ale jeśli bym wiedziała, że takie "skurcze" są typowe to byłabym spokojniejsza. A może coś się dzieje złego?
Z góry gorąco dziękuję i pozdrawiam!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pobolewania w podbrzuszu to częsty objawy wczesnej ciąży. Są one podobne do tych pojawiających sie przed lub na początku miesiączki i wynikają z powiększania się macicy oraz jej przekrwienia. Jeżeli Pani bólom nie towarzyszy krwawienie, to raczej nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie!