Skurcze w dole brzucha w 19. tygodniu ciąży

Witam, Jestem aktualnie w trakcie 19 tygodnia ciąży. Od kilku dni odczuwam coś w rodzaju skurczów, które pojawiają się w dole brzucha. Są kilkusekundowe, objawiają się punktowym napięciem i wybrzuszeniem części brzucha, po czym zanikają. Czasami odczuwam to jak przepływające przez jelita pęcherzyki powietrza. Moje pytanie to czy to faktycznie są skurcze, czy też przepływające przez jelita gazy?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na podstawie opisu nie można wykluczyć, że odczuwalne dolegliwości mają związek ze skurczami macicy. Wskazany jest kontakt z ginekologiem.