Skuteczna metoda na trądzik i zmiany potrądzikowe

Witam! Mam 19 lat i jestem kobietą. Od dłuższego czasu mam problemy z trądzikiem. Byłam u dermatologa ale przepisane żele i płyny (niestety nie pamiętam nazwy) nie przyniosły rezultatu. Ostatnio stosowałam domową recepturę poleconą przez lekarza ginekologa (tonik z nafty oczyszczonej i olejku pichtowego), niestety to również nie przyniosło efektu, a kiedy skończyłam stosować ten tonik zauważyłam nasilenie trądziku. Trądzik pojawia się na czole, policzkach i brodzie. Stosuję również maść "Benzacne". Chciałabym się dowiedzieć jak najsuteczniej mogłabym wylezyć trądzik, czego mogłabym jeszcze spróbować. Interesuje mnie też sposób na pozbycie się zmian potrądzikowych, coś co wygładzi i poprawi koloryt skóry. Bardzo proszę o radę. Zgóry serdecznie dziękuję.

Szanowna Pani,

Znamy wiele preparatów leczących trądzik. Wśród nich keratolityczne, antybiotyki, pochodne witaminy A, czy preparaty hormonalne. Poza nimi jeszcze szereg innych.

Preparat najlepiej jest dopbierać znając przyczynę, jednak nie zawsze, a wręcz rzadko, możliwe jest jej ustalenie.
Często więc zmuszeni jesteśmy wypróbować kilka metod zanim znajdziemy skuteczną w przypadku danego pacjenta.

Niezależnie od preparatu trzeba być przygotowanym na dłuższe lecznie, conajmniej wielomiesięczne. Bywa również, że początkowo po jego włączeniu stan cery pogarsza się, by po pewnym czasie ulec wyraźnej poprawie.

Pamiętać również należy, że podstawą w walce z trądzikiem jest odpowiednia pielegnacja, najlepiej dobrana indywidualnie przez lekarza.

Podsumowując, radziłabym udać się do dermatologa, który po rozmowie z Panią mi. in.na temat dotychczasowych prób leczenia oraz ocenie stanu skóry, zaproponuje odpowiednią pilelęgnację i leczenie.

Odnośnie pozostałości potrądzikowych, część powinno udać się wyeliminoweać podczas leczenia. Następnie lekarz, po ich ocenie, może zaproponować kosmetyki bądź zabiegi dermatologiczne lub medycyny estetycznej.

Pozdrawiam serdecznie

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.