Skuteczna utrata tłuszczyku z ciałka

Witam. Jestem Agnieszka. Mam 14lat,61kg i 164cm wzrostu. Nie jestem zbyt aktywna fizycznie, ale bez przesady-ruszam się. ;)) Nienawidzę swojego ciała. Mam grube uda, łydki i brzuch. Proszę mi poradzić, jakie ćwiczenia najlepiej stosować, żeby pozbyć się tego okropieństwa. Jak często,jak długo, jakie będą tego efekty i mniej więcej w jakim czasie, a6w, abs, rowerek treningowy, orbitrek, czy po prostu jogging? Nie wiem co ze sobą zrobić. Co będzie dla mnie najlepsze? Marzę o płaskim brzuszku i szczupłych nóżkach, a nie o umięśnieniu. Będę wdzięczna za rady i możliwie szybką odpowiedź. ;]
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Wszystkie ćwiczenia, które wymieniłaś są dla Ciebie odpowiednie. Jeśli chcesz mieć konkretny plan i według niego wykonywać ćwiczenia, powinnaś zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

Codziennie powinniśmy ćwiczyć około 30-40 minut, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową.. Nie unikaj lekcji wychowania fizycznego, czas wolny spędzaj na sporcie z przyjaciółmi, a nie na telewizji czy komputerze. Ćwicz też w domu. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Przeczytaj też artykuł na temat fitness, dzięki któremu będziesz wiedziała, jakie ćwiczenia są najlepsze dla Ciebie http://portal.abczdrowie.pl/fitness-czyli-jak-byc-zdrowym-i-sprawnym.

Dodatkowo polecam ćwiczenia na mięśni brzucha, ud i łydek:
Ćwiczenia na mięśnie brzucha:
1. Klasyczne brzuszki- połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki- połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stop postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Ćwiczenia na uda:
1. Krzyżowanie nóg w pozycji leżącej- połóż się na podłodze, ręce rozłóż na boki, nogi podnieś do góry tak, aby tworzyły z tułowiem kąt 90 stopni. Krzyżuj na nogi na zmianę.
2. Unoszenie nóg w pozycji siedzącej- połóż się na boku, tułów podeprzyj ręką, drugą połóż wzdłuż na nodze. Unieś nogę na wysokość około 50 cm, powoli opuść z powrotem, po wykonaniu serii jedną nogą zmień stronę.
3. Przysiady.

Ćwiczenia na łydki:
1. Wspinanie się na palcach- napnij mięśnie nóg i unieś jedną piętę, po wykonaniu serii powtórz ćwiczenie drugą nogą.
2. Wchodzenie po schodach lub ćwiczenie na stepperze.
3. Skakanie na skakance.

Powodzenia!