Skuteczne ćwiczenia i dieta na brzuch?

Witam, mam 26 lat, 175cm wzrostu i ważę 85kg, nie wyglądam na osobę bardzo gruba ale mam problem z brzuchem, jest ogromny i bardzo wystający, wyglądam jakbym była w zaawansowanej ciąży, ćwiczyłam codziennie przez 3 miesiące i zrezygnowałam z cukru a rezultatem były wyrzeźbione mięśnie brzucha ale pod gruba warstwa tłuszczu, proszę o pomoc, czy są jakieś skuteczne ćwiczenia aby pozbyć się  tego tłuszczu i zmniejszyć obwód brzucha który teraz jest równy 100, juz mi wstyd gdziekolwiek wychodzić nie mówiąc o zakupie ubrań, bardzo proszę o pomoc, jestem juz zdesperowana pozdrawiam aniese
26 LAT ponad rok temu

Witam,

Tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha jest dość trudna do pokonania. Właściwym rozwiązaniem będą ćwiczenia na tę partię ciała. Proszę wykonywać brzuszki na mięśnie proste i skośne brzucha oraz inne ćwiczenia napinające brzuch. Znajdzie je Pani na naszej stronie. Dobrą formą aktywności fizycznej na wyszczuplenie tej części ciała jest jazda na rowerze oraz pływanie. Wykorzystują one, bowiem wszystkie partie ciała, nie przeciążają stawów i nie są bardzo męczące, dzięki czemu można ćwiczyć dłużej, a tym samym skuteczniej spalać tłuszcz.

Należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Proszę pamiętać również o unikaniu tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, słonych przekąsek, chipsów, tłustych mięs i serów, słodkich i gazowanych napoji oraz słodyczy. Proszę wybierać zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększyć spożycie warzyw i ryb. Warto zajrzeć do artykułu poświęconemu zdrowym nawykom żywieniowym i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Tylko regularny trening połączony ze zdrowymi nawykami żywieniowymi przyniesie pożądane efekty.

Pozdrawiam.