Skuteczność antykoncepcji a stosowanie plastrów

Witam. Od kilku dni stosuję antykoncepcję poprzez używanie plastrów i mam jeszcze trochę wątpliwości co do ich skuteczności. Czy plastry chronią przed ciążą, kiedy dojdzie do pełnego wytrysku w środku pochwy? Czy jest to normalnie dopuszczalne, czy trzeba raczej unikać wytrysku wewnątrz, a może są w nieskuteczne, gdy nasienia jest tak dużo? Pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, prawidłowo stosowane plastry są równie skuteczne, jak tabletki i chronią przed ciążą niezależnie od ilości nasienia w drogach rodnych.