Skuteczność antykoncepcji po przyjęciu antybiotyku Tetralysal

Stosuję tabletki antykoncepcyjne, ale podczas brania zeszłego blistra zażywałam antybiotyk Tetralysal, skończyłam go brać 5 dni przed przerwą, a seks uprawiałam właśnie podczas przerwy a dokładniej podczas miesiączki, niby partner nie doszedł we mnie, ale jednak się obawiam. Od kilku dni miewam dziwne pobolewanie podbrzusza, dlatego zaczynam się martwić. Od feralnego stosunku minęło dopiero 8 dni, a ja zaczynam już wariować lekko.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ryzyko ciąży w Pani przypadku jest małe ( współżycie w trakcie miesiączki), ale nie można wykluczyć takiej możliwości . Nie podała Pani jakie konkretnie zażywa tabletki antykoncepcyjne. Podczas stosowania preparatu Tetralysal i doustnych środków antykoncepcyjnych zachodzą istotne interakcje-możliwe jest zmniejszenie skuteczności środka antykoncepcyjnego.Dlatego też warto przez okolo 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Pozdrawiam