Skuteczność antykoncepcji przy problemach gastrycznych

Mam pewne wątpliwości czy tabletki anty podczas 3 tygodnia prawidłowo się wchłaniały przez problemy gastryczne. Stosowałam wtedy dodatkową antykoncepcję. Przerwę w braniu tabletek zaczęłam normalnie. Czy dla pewności powinnam stosować dodatkową antykoncepcję przez pierwszy tydzień po przerwie? Czy będę miała wtedy pewność, że jestem w pełni zabezpieczona?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Tabletka antykoncepcyjna wchłania się około 4 godziny. Jeśli w tym czasie nie wystąpią wymioty bądź nasilona biegunka ich działanie jest zachowane. Jeżeli zabezpieczała się Pani dodatkowo w czasie występowania dolegliwości dyspeptycznych nie ma powodów do stosowania dodatkowej ochrony po rozpoczęciu nowego blistra.