Skuteczność kalendarzyka małżeńskiego i obliczania dni płodnych

Witam!!! Jak wogule oblicza sie dni plodne? Prosze o odpowiedz i pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W celu prawidłowego obliczenia dni płodnych należy znać pierwszy dzień ostatniej miesiączki oraz długość cyklu. Niestety nie podała Pani tych informacji, dlatego też nie mogę podać konkretnych dat. Mówiąc ogólnie znając długość cyklu wyliczamy datę owulacji, która wypada w środku cyklu. Za dni płodne uznajemy natomiast 4 dni przed owulacją oraz 3 dni po. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.