Skuteczność prezerwatywy podczas uprawiania seksu w dni płodne

Mam takie pytanie, współżyłem z moją dziewczyną, używamy prezerwatywy i zawsze staramy się żeby założyć ją dobrze, przestrzegać wszystkich reguł. Czy jeśli robimy to w dni płodne może ona zajść w ciążę? Proszę o wyjaśnienie, gdyż nie wiem i nie potrafię znaleźć odpowiedzi.

Witam serdecznie!

Niestety żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności i niestety istnieje możliwość zapłodnienia, dlatego najlepiej kojarzyć ze sobą dwie metody antykoncepcji - na przykład przez określanie dni płodnych i unikanie zbliżeń w tym właśnie czasie.
Skuteczność metod antykoncepcyjnych określa wskaźnik Pearla, podaje on liczbę zapłodnień na rok na sto badanych kobiet. W przypadku używania prezerwatyw i przy ścisłym przestrzeganiu zasad ich używania wskaźnik ten wynosi 3 (czyli 3 kobiety na 100 przy tej metodzie antykoncepcji zachodzą w ciążę).

Pozdrawiam