Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Microgynon kilka godzin po zażyciu

Witam Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne microgynon od 10 miesięcy, czy po przyjęciu pierwszej tabletki po 7- dniowej przerwie (ósmy dzień) jestem chroniona od tej pierwszej tabletki? I jeśli kochałam się z chłopakiem tego dnia kilka godzin po przyjęciu tej tabletki to, czy na pewno wtedy już działała?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji tabletki mają pełną skuteczność zarówno podczas siedmiodniowej przerwy jak i z chwilą przyjęcia pierwszej tabletki. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.