Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Naraya Plus

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus 24+4. Podczas przerwy, ostatniego dnia doszło do stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia. Chciałam zapytać, czy jeśli następnego dnia rozpoczęłam nowy blister to czy jestem zabezpieczona? Ponieważ po zażyciu tej tabletki czułam ją cały czas w przełyku co wzbudziło moje wątpliwości i obawy że owulacja nie zostanie zahamowana. Czy jest taka możliwość, czy mogę być spokojna? Z góry dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie ma Pani powodów do niepokoju. Jeśli bezpośrednio po zakończeniu jednego blistra (24+4) rozpoczęła Pani nowe opakowanie, to ochrona antykoncepcyjna była zachowana nawet w trakcie przyjmowania tabletek placebo. Jeśli nie zwymiotowała Pani tabletki, nie ma możliwości aby jej działanie zostało osłabione.