Skuteczność "tabletki po" przyjętej 40 h po stosunku

Witam. Kochałam się z facetem dzień po okresie, tabletkę "Po" wzięłam po 40H. 7 dni potem miałam krwawienie. Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Skuteczność tzw. antykoncepcji awaryjnej wynosi ok. 70%. Wystąpienie krwawienia jest działaniem niepożądanym leku, nie świadczy ono jednak o nieobecności ciąży. Proponuje po upływie co najmniej dwóch tygodni wykonać test ciążowy w moczu.