Skuteczny szampon na swędzącą skórę głowy

Witam, szukam skutecznego szamponu na swędzącą skórę głowy. Suchego łupieżu nie zaobserwowałam, ale przy drapaniu skóry pod paznokciami zostaje biały, zdrapany naskórek. Dodam, że około rok temu miałam na twarzy łojotokowe zapalenie skóry. Dostałam informację, że jest to nawracające. Stosowałam maść Belogent, która pomagała. Aktualnie nie mam na twarzy żadnych nalotów. Czy te dwie sprawy mogą mieć ze sobą coś wspólnego? Czy konieczna jest wizyta u dermatologa?

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do dermatologa choć można także wypróbować aptecznych szampon przeciwłupieżowy